Naše služby

Vyjížďky na koních

K dispozici anglická i westernová sedla, podle toho, co má kdo radši. Koníci jsou vhodní i pro úplné začátečníky, aby jste nemuseli být nervózní a v klidu se kochali krajinou. Délku a náročnost jsi zvolíte sami, minimálně však jednu hodinu.

Vodění dětí

Probíhá buď dokolečka, nebo se může vyjít s koněm na procházku. Minimální doba je 20 minut, maximální dle dohody.

Zkušební jízda

Pro ty, kteří se opravdu bojí je tu ohrazený prostor, kde vám můžeme dát instrukce jak koníka ovládat, než vyjedeme ''do terénu''. Je to taková zkouška na nečisto.

Vícedenní výlety na koních

Pro zkušenější a odvážnější nabízíme vícedenní putování. Nejlépe pro tří až šestičlenné skupiny. Z různých tras třeba Kunčice ( den cesta tam - 50km, den pauza a den cesta zpátky - 50km). Ten je nejnáročnější. Ubytování v kunčické hospůdce Na Pile. Na dalších trasách na víc dní pracujeme. Dále je možno dělat vícedenní výlety hvězdicovitě, tzn. vždy se večer vrátit do Heřmanovic. Ubytování v Hotelu Heřmanovice, nebo pod stany, nebo pod širákem.

Celodenní výlety

Jindřichov

Celkem cca 6 hodin, podle zvolené trasy a zkušeností jezdců. Možnost opečení špekáčků u našich známých ze Stáje Hraběnky, nebo občerstvení v některé z hospůdek v Jindřichově a přilehlých vesnicích. Na cestě nádherné výhledy z Kraví a Solné Hory

Drakov a jeho zákoutí

Tady může být trasa téměř jakkoli dlouhá a časově náročná, od dvou hodin do několika dnů. Svačiny vlastní, v těchto hustých lesích na hospůdku nenarazíte. Vidět můžete například starý hamr, obrovské více než 100 staré borovice, které neobejmou ani 2 lidé, a mnoho zajímavých rostlin a živočichů.

Rejvíz

Nejvýše položená obec na severní Moravě, lidová architektura z 19.století. Klienty velice oblíbený cíl cesty, nejede se tam moc dlouho (ale možnost i delší trasy), a je tam na výběr mnoho hospůdek. Cestou se ukáže dokonce i Koberštějn, zříceniny gotického strážního hradu. Při zájmu je možné se domluvit i na prodloužení a zajížďce na zlatý chlum.


Další možnosti prohlídek:

Kostel Panny Marie Pomocné

Zlaté Hory s jejich Zlatorudnými Mlýny a kostel panny Marie Pomocné.

 

To je jen pár tipů, po dohodě je možné jet téměř kamkoliv.